Jedna výzva, spousta zážitků

Ty a tvůj tým, 1 víkend, 360 km dlouhý štafetový běh podél Vltavy ze Šumavy až do Prahy.

Tipy na letní přípravu

30. 7. 2020

Nepropadejte panice, ještě stále je čas na přípravu na letošní Vltava Run

Tipy na letní přípravu

Tomáš a David Svobodovi si pro vás připravili 5 rad, jak ještě dohonit, co se dá.

1.Fartlek v kopcích – posilování, odhad tempa
Souvislý nepřerušovaný běh se střídáním intenzit. V profilově členitém terénu každý kopec se zvýšeným úsilím (podle délky a sklonu stoupání – dlouhý svižně; krátký ostře) do subjektivního maxima. Volný klus k dalšímu kopci.

2.Intervalový trénink kopců – posilování
Po úvodním rozklusání pod kopec série ostrých výběhů do maxima s meziklusem dolů na start po vyklusání druhá série výběhů buď na stejném kopci se změnou vzdálenosti nebo na jiném kopci (změna délky i sklonu). Silově náročnější varianta jsou schody místo kopců.

3.Dvoufázový trénink
Jedenkrát až dvakrát v týdnu zařaďte dvoufázový běžecký trénink (brzy ráno před snídaní + odpoledne) v celkové vzdálenosti přesahující běžný denní objem kilometrů.

4.Max. 2 „rozvíjející“ tréninkové jednotky v týdnu
V jednom týdnu mějte maximálně dva dny, ve kterých máte „rozvíjející“ tréninky. To jsou takové, kdy posunujete svoje hranice (síla v kopcích, delší vzdálenost, vyšší objem km ve vyšších intenzitách. V ostatních dnech běhejte jen lehce nebo nebo kompenzujte cyklistikou. Minimálně jeden den v týdnu mějte vyhrazen na pasivní odpočinek.

5.Regenerace
Po každém tréninku věnujte 15–20 minut strečinku s důrazem na namáhané partie. Používejte masážní válce. Dodržujte stravovací a pitný režim tak, abyste při tréninku netrpěli hladem a žízní a měli dost sil na kvalitní práci. Jednou týdně si podle možností udělejte čas na pasivní formu regenerace (sauna/pára/ma­sáže/icebad/.­.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.