7P aneb lepším závodníkem v 7 jednoduchých krocích

7P aneb lepším závodníkem v 7 jednoduchých krocích

17. 6. 2021

Běžci sobě, Vltava Run tobě.

7P aneb lepším závodníkem v 7 jednoduchých krocích

Pokud se závodníků zeptáte, co dělá Vltava Run jedinečným, zřejmě zmíní hlavně skvělou partu lidí. A nejsou daleko od pravdy. Vždyť právě na nás, našich schopnostech i ohleduplnosti, stojí a padá celý závod.

Spolu s Přemkem Vidou, sportovcem a srdcařem, který loni uběhl celý Vltava Run sám, jsme pro vás sepsali sedm závodních pravidel, neboli 7P. Doufáme, že si díky těmto “přikázáním” užijete závod o něco více a možná se sami stanete i lepšími běžci. :)

Pozdravíš, potykáš
Na jemnostpány či milostpaní si u nás nehrajeme. Spojuje nás láska k běhu a ta si ve věku, pohlaví ani společenském postavení nevybírá.

Poskytneš pomoc
V první řadě jsme lidé, až poté závodníci. Nejde jen o otázku zdraví, někdy slova podpory, podání vody či magnézia umí udělat zázraky. Vždyť kolik lidskosti rozdáme, tolikrát jsme člověkem!

Pomyslíš na ekologii
Možná v lese nepoznáme stopy kance, ale zato přesně určíme, kudy prošel blbec. Myslete na to, že příroda je jen naše a musíme ji chránit. Třeba tím, že po sobě uklidíme (a roztřídíme) všechny odpadky.

Pustíš rychlejšího
Závodění bez fair play je jako běh bez endorfinů. Dávejte rychlejšímu závodníkovi vždy přednost a to i v místech, kde to možná nebude zcela komfortní. Předbíhající by si měl vybrat vhodné místo, upozornit signálem “vlevo” či “vpravo” a v neposlední řadě také poděkovat.

Povzbudíš
Vltava Run bude vždy jiný závod. Atmosféru si na něm tvoříme my sami. Umět zafandit na předávce, poděkovat dobrovolníkům, sdílet své zážitky. To je to, co dělá Vltava Run jedinečným!

Předávku neočůráš
Vyčůranost je u předávání štafety nežádoucí v každém směru. Věříme, že si týmové pásky budete předávat podle pravidel a zároveň vás prosíme, abyste nám na stanovištích nemočili.

Pravidla dodržuješ
Kromě pravidel organizátorů jsou tu např. pravidla silničního provozu, slušného chování, pravidla o ochraně veřejného zdraví jako noční klid a podobně. Zkrátka myslete na to, že jsme v první řadě slušní homo sapiens a ne rozjeté sus scrofa (lat. prase divoké).


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.