Historicky první sólo běžkyně i Etiopan, kterého nedoběhneš

Historicky první sólo běžkyně i Etiopan, kterého nedoběhneš

20. 5. 2022

Vltava Run 2022 doběhl do vítězného konce.

Historicky první sólo běžkyně i Etiopan, kterého nedoběhneš

Jen co jsme si na startu natáhli oteplováky, mohli jsme je zase stahovat. Už po poledni asfalt dosahoval krásných 40 stupňů a z běžců lilo jako z Vltavy po zimě. I přes vysoké teploty jsme ale neklesali na duchu a pro tým překonávali sami sebe. Postarali jsme se tak o několik prvenství, dojemné momenty i vtipné historky, které ve statické poloze zkrátka nevymyslíte. Tohle je výběr nejlepších z nich!

Andrea Stejskalová: Když celou trasu zdolá první superžena
Andrejka si dala k padesátým narozeninám nevšední dárek – uběhnout celých 360 km ze Šumavy do Prahy sama. A jak jsme viděli všichni, skutečně to dokázala! Za týden po vlastních překonala tři kraje, sedm okresů, bezpočet vesnic, kopců a lesů. K cíli ale nemířila sama. Po celou dobu jí dělal kouče i podporu Přemek Vida. Náš dlouholetý kamarád, trenér i skvělý sportovec dobře ví, jaké to je zdolat celý Vltava Run – sám jej totiž běžel už v roce 2020.

a

Zatímco Přemek dělal Anrejce parťáka po celou dobu závodu, ten druhý, neméně významný, se k ní připojil až k samému konci. Byl to Andrejky žák Tomášek, který se i přes svalovou dystrofii vydal na svém speciálně upraveném kole podpořit svou učitelku, která benefiční podtext závodu věnovala právě jemu. Když pak společně doběhli a dojeli do cíle, jen málokdo se v tu chvíli dokázal ubránit slzám. Tak schválně, kdo při pohledu na ně neukápl slzu?

Že nikdo? Vždyť to říkáme!

Eli 2 Run: Ve dvou se to lépe netáhne
Zná to asi každý sportovec. Můžete trénovat, připravovat se, být odhodlaní až na půdu. Ale stačí pár nemocí v řadě nebo jen špatné rozpoložení v den závodu a veškeré síly jsou ty tam. To samé se stalo i našim běžcům z Eli 2 Run – Romanu Hvězdovi a Jiřímu Vaculíkovi, kteří se ve dvou pokoušeli uběhnout celých 360 km v pouhých dvou dnech. Když se ale začaly ozývat šlachy a kotníky, bylo jasné, že tohle není možné lámat přes koleno. Jirka závod ukončil v sobotu, Roman v neděli nad ránem.

a

Eliáci jsou naši věrní běžci a s Vltava Run to táhnou už od prvního ročníku! Trať znají jako svoje vlastní boty a my si nedokážeme představit, jak těžké pro ně muselo být přiznat si, že tuhle štaci musí vzdát. Náš obdiv a místo v TOP 5 nejsilnějších momentů našeho závodu ale mají jisté!

Robel Tewelde: Utíkal jsem. Prostě se mi chtělo
Úžasný běžec Robel Tewelde a člen týmu Top4Running byl na závod v české kotlině opravdu silně motivovaný…možná trochu moc! :D Když mu po natáčení videa jeho tým řekl, že má hotovo, pochopil to jako výzvu k okamžitému startu. Ve špatný čas střemhlav vyrazil vstříc další předávce a ani volání „Ty kámo stůj!“ jej nemohlo zastavit.

a

A nedokázali to ani samotní pořadatelé, kterým se Robela podařilo dohnat a vrátit zpátky na start až v půlce trati. I přesto ale zaběhl nejrychlejší úsek! Zlatou medaili v Závodu na 5 km proti organizátorům proto věnujeme právě jemu. Diplom již brzy pošleme!

Leontinka: Dvojice, která běhá jako jeden muž
Jako každý rok mají na závodě své místo i nevidomí běžci z nadace Leontinka. Na trase si udrželi skvělé tempo a mohli si tak užít obrovskou podporu závodníků, hlasité fandění v cíli i upřímný obdiv k výkonům všech běžců.

a

Na koho se ale občas zapomíná, jsou traséři. Jak řekl jeden z běžců se zrakovým postižením Michal, právě jim patří obrovský obdiv:

„Traséři si krom navigování totiž špatnou trasu pěkně "vyžerou“, fyzicky ještě o podstatný kus více. Jsou často v trní nebo kopřivách, jsou vedle úzké pěšinky, jsou na kamenech vedle cesty nebo se cpou přes bahno, nehledě na to, jestli zrovna těžce stoupáme nebo sebevražedně klesáme. Mají často jednu ruku při běhu zkroucenou v takových pozicích, aby nám pomohli, že i velmi schopný jogín by byl v údivu. Kolikrát já si tak cupkám po tom pěkném asfaltu na prostředku a užívám si, zatímco Ondra vedle mne dupe slalom mezi kameny, dírami a výmoly, hlídá odbočku, odkopává klacky, upozorňuje na blížící se zatáčku a občas si promasíruje za běhu ruku, protože já ho cvičně čas od času dloubnu loktem do ruky, abych se ujistil, že jsem v bezpečí (modřiny prý neměl)."

Vltava Run je hlavně o týmovosti. A nás nenapadá lepší příklad, než právě Leontinka!

Překvapiví vítězové: No ale počkejte, my jsme třetí!

Best moments of Vltava Run 2022

A kategorie: Běžci v týmu 12 členů
Týmy, které stanuly na stupni vítězů, asi nikoho nešokovaly. Závodníci z Kalokagathia, následovaní WINEHOUSE.CZ a Poko Running Team, nám opět předvedli dechberoucí výkon a obhájil pozici běžeckých terminátorů.

Pořadí Jméno Čas
1 Kalokagathia Aliance 22:36:03
2 WINEHOUSE.CZ 23:11:27
3 Poko Running Team 24:04:34

B kategorie: Běžci v týmech od 6 do 9 členů
O velké překvapení se naopak postarali vítězové kategorie B OTC Vlčáci, kteří se svým skvělým časem dokázali umístit na celkovém třetím místě!

Pořadí Jméno Čas
1 OTC Vlačáci 23:52:18
2 Adidas Runners Prague Speed Squad 25:42:27
3 Benešovský běžecký klub 27:42:53

C kategorie: ryze ženské týmy
Solidní výsledky nám předvedly i něžné týmy, které si v drsném tempu doběhly až na bednu vítězů!

Pořadí Jméno Čas
1 Powerfool girls 28:47:14
2 #tymdejvidgirls 32:19:47
3 Amazons Gym 33:07:39

Tak zase za rok…
Vyhecovat se k úžasnému výkonu a stoupnout si na bednu je parádní věc. Ale víte, co je taky fajn? Vstát s polozavřenýma očima a vydat se na trať ve dvě ráno, překonat mrákoty z horka a doběhnout k předávce, kde už vám fandí váš tým, podpořit unaveného běžce slovy „to dáme, pojď, poběžíme spolu“, učitelka, která běží bok po boku se svým indisponovaným žákem, traséři, jež pro své nevidomé spoluběžce vyžírají ten nejhorší terén, poslední metry do cíle, které běžíte se svým týmem…to je něco, co se skrývá v medaili každého z nás.

a

Děkujeme, že s vámi můžeme vytvářet tyto úžasné momenty!

Váš tým…

Historicky první sólo běžkyně i Etiopan, kterého nedoběhneš

PS: Jaké historky napíšeme na jubilejním 10. ročníku Vltava Run 2023? A troufne si někdo překonat neporazitelný tým Kalokagathie? Vše uvidíme už za rok!


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.