Co všechno se seběhlo na Vltava Run 2021?

Co všechno se seběhlo na Vltava Run 2021?

19. 9. 2021

Na Vltava Run 2021 padaly rekordy. Jak rychle zaběhl vítězný tým? A jaká je výzva do příštího roku?

Co všechno se seběhlo na Vltava Run 2021?

Přestože jsme všichni doufali, že se Vltava Run 2021 uskuteční v květnu jako obvykle, zářijový závod 11.-12. 9. se nakonec vybarvil do nezapomenutelného víkendu. Štafetový běh dlouhý 360 km vedl ze Šumavy podél Vltavy až do Prahy přes 3 kraje, 7 okresů, desítky měst a vesnic. Běžci museli zdolat 36 úseků o průměrné délce 10 km. Letos padaly rekordy nejen na teploměrech, ale také v cílové rovince. Ale nepředbíhejme…

Ze Šumavy vyběhlo 277 týmů

V pátek dorazilo 277 běžeckých týmů do překrásné horské obce Zadov, která leží v samotném srdci Šumavy. Závodníci přijeli v dobré náladě a plni nadšení, někteří dokonce v parádních kostýmech. Jiní zase po příjezdu zazpívali píseň, kterou složili během uvíznutí v dopravní zácpě. To vypadá na dobrý start!

Cestou necestou, lesem nelesem

Už ve 4 hodiny ráno vyrazili první závodníci. Běželi lesem, běželi v kopcích, běželi v bahně i po zpevněných lesních cestách. První část závodu, která vede Šumavou, je ta nejkouzelnější… Na závodníky zhruba po 8–12 km čekali kolegové z týmu, aby převzali štafetu.

Od soumraku do úsvitu, od úsvitu do soumraku

Běžet 360 km je pořádná výzva. A co teprve běžet v noci! Nezbývá než zapnout čelovku, vypnout obavy a jít, nebo spíš běžet na věc. Na začátku závodu běží mnoho běžců poblíž sebe, v nočních hodinách už jsou rozprostřeni po trase… a běží sami. Jak se nám po závodu svěřila jedna běžkyně, má to i nespornou výhodu – člověk se tak bojí (“ty divný zvuky v lese”), že běží mnohem rychleji a zaběhne za rekordní čas. :)

Bylo to napínavé

V neděli už jde do tuhého. Závodníci jsou unavení, nevyspalí, zmoklí a hladoví. Těsně před cílem se objevují nečekané překážky v podobě sršní, kteří jsou narozdíl od závodníků plní energie. Odhodlání ale zůstává. A tak krátce po 1 hodině odpoledne dobíhají první běžci…

Vítězové zaběhli za rekordní čas

Ačkoli je pro nás vítězem každý, kdo se závodu zúčastnil, rádi bychom zatleskali týmům, které letošní Vltava Run zaběhly za nejlepší časy. V kategorii A, kde běželo 10–12 závodníků, si vítězství odnesli:

  1. místo: Kalokagathia Aliance s časem 22:31:24
  2. místo: WINEHOUSE.CZ s časem 23:26:20
  3. místo: 2BWINNETR TEAM s časem 24:05:22

Tým Kalokagathia Aliance nejen obhájil své loňské vítězství, ale podařilo se mu závod zaběhnout o 12 minut a 24 sekund rychleji než loni a trhnout nový rekord celé historie závodu!

V kategorii B, ve které bojovaly týmy o 6–9 závodnících, se umístili:

  1. místo: OTC Vlčáci – čas 24:26:51
  2. místo: Brojlery – Slovnaft – čas 26:52:30
  3. místo: Nečum a běž! – čas 27:45:37

V kategorii C, kde porovnávaly síly ženy, zvítězily Amazons Gym s heslem „Amazonkou se nerodíš, Amazonkou se stáváš.“ Amazonky uběhly závod za 33:51:15. Gratulujeme!

Vltava Run zdolal sólo běžec Petr Vágner

Petr Vágner, moderátor CNN Prima News, si dal nelehkou výzvu – uběhnout celý 360km závod ze Šumavy až do Prahy sám. Dokázal to jako druhý solo běžec v historii Vltava Run. Petr Vágner vyběhl v úterý a jeho plán zněl jasně – uběhnout 60 km denně. Po cestě ho trápil kotník a koleno, ale zatnul zuby a v neděli závod dokončil. V závěrečném rozhovoru Petr prohlásil, že hází pomyslnou rukavici do ringu a vyzývá dalšího běžce, aby příští rok pokračoval nyní už v tradici sólo běžců. Budeš to ty? :)

Vyběhali jsme 100 000 Kč pro Dětské centrum Zlín

S mobilní aplikací EPP – Pomáhej pohybem mohli běžci sbírat body za běhání a přiřadit je projektu, který finančně podpoří Nadace ČEZ. Děkujeme všem běžcům, kteří během závodu v aplikaci přiřadili body Vltava Run. Vyběhaných 100 tisíc poputuje na nákup nového auta Dětského centra Zlín, které zajistí každodenní výjezdy do terénu i fungování. Jsme rádi, že jste s námi letošním závodem pomohli těm, kteří to nejvíc potřebují. Klobouk dolů, palec nahoru!

Chceš nasát atmosféru Vltava Run 2021? Mrkni na aftermovie zde.

Těšíme se na další ročník!


Co všechno se seběhlo na Vltava Run 2021? Co všechno se seběhlo na Vltava Run 2021? Co všechno se seběhlo na Vltava Run 2021? Co všechno se seběhlo na Vltava Run 2021? Co všechno se seběhlo na Vltava Run 2021? Co všechno se seběhlo na Vltava Run 2021? Co všechno se seběhlo na Vltava Run 2021?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.