Ideální obuv na Vltava Run

4. 3. 2020

Vltava Run je už za necelých 11 týdnů a tak si pojďme říct, jak se správně vybavit, abyste se vyvarovali překvapení na trati, která můžete snadno vyřešit už nyní s 30% slevou v Top4Running.

Ideální obuv na Vltava Run

Pro dnešek začneme se správným obutím. Na základě propozic závodu a profilů jednotlivých úseků jsme pro vás vybrali la crème de la crème z běžeckého vybavení od Nike. Boty jsme rozdělili právě podle profilů trati, ať přesně víte, po kterých sáhnout:

NA SMÍŠENÝ POVRCH

Nike Air Zoom Pegasus – jeden z nejoblíbenějších modelů Nike. Svršek boty je tvořen speciální síťovinou a větrá přesně tam, kde to je nejvíc potřeba (abyste se v autě s týmem neudusili, to je jasné ?). Díky mezipodešvi z pěny Cushlon ST s jednotkou Zoom Air máte jistotu plynulého a odpruženého kroku.
Nike Zoom Pegasus Turbo – mezipodešev Nike ZoomX je mimořádně lehká a zajišťuje zatím největší návratnost energie, kterou kdy společnost Nike vyrobila. Díky tomu ti pomůže dosáhnout rychlých časů na tvých úsecích.

NA ASFALT

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% – prozatím nejrychlejší maratonská obuv z dílny Nike, která je dostupná. Máš na triku třeba takový úsek č.5 ze Stožce do Nové Peci, případně budeš finišovat v Braníku? Tyto boty ti zaručí nejen osobák na trati, ale hlavně extra náskok tvému týmu. ?
Nike Zoom Fly 3 – rychlost je pro tebe a tvůj tým stále priorita číslo jedna? Tato bota je inspirovaná modelem Vaporfly je odolná, pohodlná a skvěle se hodí na dlouhé úseky. Dynamická síla vrstvy z karbonových vláken tě žene dopředu, i když běžíš opravdu dlouho.

NA LESNÍ CESTU A SMÍŠENÉ POVRCHY

Nike Air Zoom Pegasus Trail – extrémně pohodlné trailovky, které vychází z oblíbeného modelu Pegasus, akorát vyměnily asfalt za prašnou cestu. Disponují perforovaným svrškem ze síťoviny, která zajistí optimální prodyšnost a zároveň odvádí pot. Svrchní vrstva je vytvarovaná kolem očka a spolupracuje s tradičním systémem šněrování, aby nohu bezpečně zajistila. Pro první úsek jak dělané!

NA TŘETÍ ÚSEK

Nike React Infinity Run Flyknit – únava hraje hlavní roli a váš běh už nemá ty stejné kvality jako na prvním úseku? Tyto boty jsou právě v tuto chvíli ideální variantou. Pokud vás čeká úsek na asfaltu, máte rádi pohodlí a zároveň chcete běžet tak, abyste se vyvarovali zranění, vybírejte Infinity Run!

NA REGENERACI A VÝKLUSY

Nike Joyride Run Flyknit – některé úseky jsou za vámi, ale vám to nedá a i přesto chcete trochu vyklusávat? Chcete ideální regeneraci v neděli? Nike Joyride jsou tou správnou volbou. Mezipodešev disponuje malinkými pěnovými kuličkami, které jsou uzavřeny ve čtyřech strategicky umístěných kapsách pod nohou. Stlačují se a přizpůsobují při každém kroku, a zajišťují tak dynamickou a stabilní chůzi. Malé pěnové kuličky pod nohou tlumí, a drží vám tak nohu na každém kroku pro pohodlí i po mnoha kilometrech.
Nike Free RN 5.0 – máte před sebou krátké úseky a chcete si při nich trochu “procvičit svaly na nohou?” Tato obuv se vrací ke svým kořenům jako běžecká bota, jenž simuluje chůzi naboso. Disponuje odlehčeným svrškem z jednovrstvé síťoviny, která je pružnější a díky tomu padne jako ponožka. Po celé délce podrážky se nacházejí zářezy, jenž se při každém kroku rozpínají a zlepšují pružnost.

Tak co, vybrali jste si? Já věřím, že ano. Nezapomeňte, že se můžete kdykoliv zastavit do prodejny Top4Running v Náplavní 1 (naproti Tančícímu domu), kde vám boty pomůžeme správně vybrat, i třeba podle úseků nebo vašeho došlapu.

Mějte parádní běžecké jaro a vidíme se na startu na Zadově!
Běhu a tréninku zdar!
Ivana Kopková (Ambassador Top4Running)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.