Jak se obléct na Vltava Run

Jak se obléct na Vltava Run

24. 8. 2021

známe to všichni - neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený běžec!

Jak se obléct na Vltava Run

Ahoj běžci,

správné obutí na jednotlivé úseky Vltava Run jsme už společně vyřešili v minulém článku. Dnes je na řadě oblečení, protože známe to všichni – neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený běžec!

Začněme od ponožek, protože puchýře nechce nikdo. Vybírej ideálně tenčí ponožky, v září bude ještě stále teplo, ale zároveň mysli na kotníky a terén. Na silniční úseky ber Nike Spark, do lesa a terénu zase Nike Trail, a na třetí úseky se ti budou hodit kompresní podkolenky.

Kraťasy a ¾ kalhoty na denní úseky a dlouhé kalhoty na noc a přejezdy. Žádná věda v tom není, vezmi si troje páry kalhot, kdyby náhodou pršelo, kdyby byly tak propocené, že nestihnout uschnout (což je dost reálné v častých přejezdech autem). Obléct se do suchého je super pocit pro každého běžce!

Spodní prádlo je hned po botech důležitá položka. Vybrat správně padnoucí, jemné a neškrtící, tak aby veškeré soustředění při běhu šlo na trasu, nikoliv na oblečení. U holek pak ještě vybrat tu správnou podprsenku. Mrkni na náš článek, kde jsme se tomuto tématu věnovali fakt do detailu.

Na horní část těla vyber tílko a triko podle počasí a nepromokavou bundu je vždy super lehká a skladná, takže žádnou váhu navíc tahat nebudeš. Naopak máš jistotu, že nepromokneš. Nezapomeň zabalit i lehčí mikinu, kdyby se v září už náhodou ozvalo i podzimní počasí. Ale věříme, že bude krásně!

Důležitou součástí balení jsou i doplňky. Především šátek na krk, ze kterého si můžeš udělat třeba potítko nebo čelenku. Bude super i na spaní, aby ti nebyla zima.

Nezapomeň si sbalit opravdu dostatek oblečení, ať v noci nelovíš a neoblíkáš mokré oblečení a nedejbože z něj nemáš vlka. Ať poslední úsek neběžíš v propoceném a nevoňavém triku, ale děláš parádu svému týmu. Oblečení nepodceňuj a sbal raději víc než míň!

Měj parádní běžecký konec léta a v září na viděnou na Zadově!

Ivana Kopková (Ambassador Top4Running)


Jak se obléct na Vltava Run

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.