Jak se obout na Vltava Run

Jak se obout na Vltava Run

26. 7. 2021

Tři nebo čtyři úseky a přece každý jiný, ať už co do terénu nebo podmínek. Jak nejlépe obstát na Vltava Run?

Jak se obout na Vltava Run

Jednoznačně mít správnou obuv a vyhnout se tak nejen překvapením na trati, ale také puchýřům a unaveným nohám.

Boty jsme rozdělili do kategorií právě podle povrchu. Zkontroluj si propozice tvých úseků a hned budeš mít jasnější představu, co potřebuješ.

Na asfalt Nike ZoomX Vaporfly Next% 2 – jedna z nejrychlejších maratonek z dílny Nike. Máš na triku třeba takový úsek č.6 ze Stožce do Nové Pece, případně budeš finišovat v Braníku? Tyto boty ti zaručí nejen osobák na trati, ale především extra náskok tvému týmu. Nike Air Zoom Tempo Next% – další rychlé střely, které ti a tvému týmu pomůžou do cíle. Už samotný vzhled evokuje rychlost a tak tomu i bude, když obuješ právě Nike Tempo.

Na lesní cestu Nike Pegasus Trail 3 – začínáš čtvrtým úsekem? Právě na ten se ti budou hodit tyto extrémně pohodlné trailovky, které vychází z oblíbeného modelu Pegasus, akorát vyměnily asfalt za prašnou cestu. Nejen pro čtvrtý úsek jak dělané! Nike Air Zoom Terra Kiger 7 – pomůžou ti zdolat náročný terén. Jedná se o rychlou, lehkou a zároveň prodyšnou obuv, která pevně sedí. Ideální na úsek ze Štoly Josef do Živohoště nebo z Rabyně na Slapy. Ani jednoho kamínku na cestě se nemusíš obávat.

Na smíšený povrch Nike Air Zoom Pegasus 38 – jeden z nejoblíbenějších modelů Nike. Ideální bota na úseky, kde střídáš asfalt s polní nebo lesní cestou. Díky jemnému vzorku tě podrží právě i mimo asfalt. Skvěle odpruží a dodají energii do dalších kilometrů. Nike ZoomX Invincible Run – ideální obuv na asfalt a lehce polní cestu. Do lesa už je neber. Na zpevněném povrchu tě pořádně nakopnou a dodají energii do každého kroku. Vhodné především na delší úseky.

Boty jsou na každém závodě alfou a omegou, na kterou se můžeš spolehnout. Nezapomínej ovšem vybrat i správné ponožky, díky kterým se tak vyvaruješ puchýřům a otlačeninám. Do trailovek obuj Nike Trail Running Crew, které tě určitě nebudou tlačit na achilovce díky svému designu. Do silniček sáhni po Nike Spark, tenkých a skvěle padnoucích prodyšných ponožkách. Tak co, vybráno? Já věřím, že ano. Nezapomeň, že se můžeš kdykoliv zastavit na prodejně Top4Running v Náplavní 1 (naproti Tančícímu domu), kde ti boty pomůžeme správně vybrat, i třeba podle úseků nebo tvého došlapu.

Měj parádní běžecké léto a v září na viděnou na Zadově! Ivana Kopková (Ambassador Top4Running)


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.