Wings for Life – Když celý svět běží pro jednu dobrou věc

Wings for Life – Když celý svět běží pro jednu dobrou věc

24. 4. 2022

Už 8. května proběhne devátý ročník závodu Wings for Life World Run! Spojte s námi síly a vyběhejte pomoc pro ty, kteří běhat nemohou.

Wings for Life – Když celý svět běží pro jednu dobrou věc

Předchozí náročné roky nás o tom přesvědčily již několikrát – když se spojíme a táhneme za jeden provaz, zvládneme neuvěřitelné věci! A přesně to je i myšlenka závodu Wings fo Life, který spojuje doslova celý svět!

Už po deváté se na začátku května spojí profesionálové, amatérští běžci, handicapovaní sportovci nebo jen ti, kteří chtějí pohybem přispět na dobrou věc, aby podpořili nadaci Wings for Life zabývající se výzkumem léčby poranění míchy. Od roku 2014 se do globálního charitativního závodu zapojilo více než 700 000 tisíc účastníků, kteří dohromady zvládli zdolat téměř neuvěřitelnou vzdálenost 7 milionů kilometrů a společnými silami tak vybrali více než 30 milionů eur.

Běží Praha, Liberec i Frýdek-Místek.

Stejně jako v minulých letech i letos se na start závodu s pohyblivým cílem v podobě Catcher Car zapojí i nadšenci v celé České republice. Běžet pomocí aplikace App Run může každý sám na své oblíbené trase, s přáteli nebo na organizovaných akcích, kde se bude moct potkat s ambasadory běhu nebo dokonce českými sportovními hvězdami.

V předchozích letech se zúčastnila například snowboardcrossařka a olympijská vítězka Eva Samková, mistr světa v rychlostní kanoistice Martin Fuksa nebo skateboardista Maxim Habanec. A všichni se shodují na jednom – Jde o závod, díky němuž se pomáhá lidem, kteří to opravdu potřebují. A je skvělé, že peníze vybrané ze závodu jsou správně využity.

Závod, který pomáhá i láme rekordy. Poslední ročníky jedinečného závodu přinesly neuvěřitelné příběhy. Švédský handicapovaný sportovec Aron Anderson ujel na svém vozíku necelých devadesát kilometrů, čímž stanovil jen těžko překonatelný rekord. V roce 2019 se po deseti letech na vozíčku na start závodu postavil David Mzee. Ušel 390 metrů a dokonale tak ztělesnil základní principy nadace Wings for Life, která závod pořádá.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.