11-12/5/2019

JEDNA VÝZVA, SPOUSTA ZÁŽITKŮ

Ty a tvůj tým, 1 víkend, 360 km dlouhý štafetový běh podél Vltavy ze Šumavy až do Prahy.


Úvodní stránka » Aktuality » Nej 10 míst na trase

Nej 10 míst na trase

19. 02. 2015

Kvilda a pramen Vltavy
Vltava Run startuje z nejvýše položené obce v České republice, z Kvildy. Ta je také nejstudenějším místem v republice. Připrav se na horské podmínky! Hned na začátku otestujeme tvou přípravu. Není se ale čeho bát, protože první záchytný bod si můžeš udělat u pramene Vltavy, který je od Kvildy zhruba 5 kilometrů.

Národní park Šumava
Začátek Vltava Run poběžíš skrz Národní park Šumava. A nemineš ani výhled na Boubínský prales. NP Šumava je největší ze čtyř národních parků, které u nás máme. Čeká tě divoká příroda, potůčky, slatě. A pokud poběžíš po špičkách, možná zahlédneš jelena lesního nebo dokonce rysa ostrovida. No, takže raději dupat :)

Vojenský újezd Boletice
Boletice, jeden z pěti vojenských újezdů v ČR, se nachází severně nad Lipenskou přehradou. Skoro polovina území je chráněná krajinná oblast, do které nezasahuje hlavní výcvikové zařízení. Takže jediná střela, kterou tam potkáš, budou tvoji soupeři. :)

Český Krumlov
Ze srdce Šumavy poběžíš místy, kde jezdí romantický Šumavský expres, pak kolem Lipenské přehrady, skrz Vyšší Brod a Rožmberk nad Vltavou, až doběhneš do překrásného Českého Krumlova. 

Zlatá koruna
Už v Českém Krumlově budeš potkávat nespočet vodáků. Ne jinak tomu bude na předávce ve Zlaté koruně, v obci s jedním z nejlépe zachovaných gotických klášterů v Čechách. Něco bychom ještě dodali, ale Zlatou korunu, tu prostě musíš zažít ;)

Boršov nad Vltavou
V Boršově, v malebné vísce pár kilometrů jižně od Českých Budějovic, končí vodácky nejfrekventovanější úsek Vltavy. Ale hlavně… Boršov má největší poměr maratonských běžců mezi obyvateli. Takže čekej kolony fanoušků, Boršov během žije!

Týn nad Vltavou
Víš čím tě Týn nad Vltavou potěší, až do něj tvůj tým doběhne? Budete mít víc než půlku závodu za sebou! Týn byl dřív jedním ze dvou hlavních středisek voroplavby. Ale my tu budeme zase spát, takže nic nevorat, doběhnout až do Týna a odpočinout si!

Květov
Květov je další malebná víska na trase Vltava Run. Obdivovat budeš moci například Tyrolský dům, lovecký schwarzenberský zámeček, z roku 1814 nebo zděné i roubené usedlosti jihočeské lidové architektury. Takže si můžeš užít i fotojogging. Jo, ale pozor na kochání, víš jak dopadl doktor! ;)

Štola Josef
Během Vltava Run třeba najdeš i zlato. Ano, opravdové zlato, ve štole Josef, což je jedno z největších nalezišť v Evropě. V zemi tu prý leží až 130 tun zlata! Záleží na tobě. Budeš věrný týmu a nebo chytneš zlatou horečku?

Zámek Hluboká
K novogotickému zámku Hluboká doběhneš asi po 15 kilometrech z Českých Budějovic. Je to snad nejvyhledávanější památka jižních Čech – bohatá historie, tudorovská gotika, věžičky, cimbuří, krakorce, bašty, anglický park kolem… Skoro bychom ti řekli, zastav se. Ale až jindy ;)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.