11-12/5/2019

JEDNA VÝZVA, SPOUSTA ZÁŽITKŮ

Ty a tvůj tým, 1 víkend, 360 km dlouhý štafetový běh podél Vltavy ze Šumavy až do Prahy.


Úvodní stránka » Aktuality » Změny v pravidlech a penalizacích

Změny v pravidlech a penalizacích

19. 10. 2015

Nový ročník s sebou přináší hned několik změn v pravidlech i v penalizacích. 

Nejdůležitější vypíchneme, ostatní jsou k nastudování na našem webu v sekci Pravidla a Penalizace.

Určitě příjemnou novinkou bude, že rušíme podmínku pravidelného střídání běžců. Systém je nyní stanoven takto: celou trasu jsme rozdělili do tří rotací úsek 1-12, úsek 13-24 a úsek 25-36. V každé rotaci musí každý běžec týmu odběhnout alespoň jeden úsek, ale nesmí běžet dva úseky po sobě (např. 12. (z první rotace) a 13. (z druhé rotace).

Další důležitou novinkou je zavedení tzv. Aktivní předávky. Všem předávkám, podle vámi udaných časů, stanovíme dobu, ve které budou otevřeny a uzavřeny. V tomto čase musí váš tým předávkou proběhnout. Je proto důležité do správy týmu vložit co nejreálnější časy na 10 km. Časy otevření a uzavření předávky budou před závodem zveřejněny v sekci pro kapitány.

Také budou probíhat náhodné kontroly dodržování pravidel na trati. Budeme kontrolovat hlavně správnost běžce na daném úseku, povinnou výbavu, apod.

Všem běžcům doporučujeme pročíst si kompletní Pravidla i Penalizace na webu. Pro lepší orientaci v textu jsme pro vás novinky odlišili tučně.

–Tým VR-- 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.